Obezite tedavisinde yaygın olarak kullanılan yöntemler arasında yer almaya başlayan mide balonu etkin ve güvenli bir yöntemdir.

Mide Balonu morbid obez bireylerde anestezi riskini düşürmek ve ameliyat süresini kısaltmak amacıyla ameliyat öncesi dönemde tercih edilir. Morbid obez olmayan ve klasik tedavi yöntemleri ile zayıflayamayan ama cerrahi endikasyonuda doğuracak kadar da fazla kilosu olmayan bireylerde kullanılır.

Mide Balonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler;

Şişmanlığa bağlı başka hastalıkların risklerini (Tip 2
diyabet-damar hastalıkları-eklem hastalıkları-vb.) önemli ölçüde azaltmada hastaya maksimum fayda sağlar. Kilo kaybına ve kaybedilen kiloların korunmasına yardım eder. Obezite cerrahisi öncesi, riskli grupta yer alan hastaların zayıflatılması ile cerrahi risklerin azaltılmasına yardımcı olur.

Mide balonu uygulanacak hastaların zayıflama konusunda kararlı ve uyumlu kimseler olması, tedavinin başarılı olması bakımından önemli bir koşuldur.

Diğer Obezite Ameliyatı Konuları

Detaylı bilgi için tıklayınız.


Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Ad/Soyad * Telefon * Mesajınız

Dr. Obezite Ekibi

Opr. Dr. Erol Vural

Obezite & Diabet Cerrahisi

Başarı Hikayeleri

Bir Yılda Binlerce Kişi Sağlığına Kavuşmuştur.

 • Obezite ve şeker hastalığı problemim nedeniyle basvurduğum erol hocam ayrıntılı ve titiz bir ön incelemeden sonra bana en uygun ameliyatın Mini Gastrik By pass ameliyatı olduğunu söyledi. Herkese gönül rahatlığı ile tafsiye ediyorum..

  Remzi Kotan
 • Ben uzun zamandır tüp mide ameliyatı olmak istiyordum açıkçası bu konuda çok araştırdım fiyatı yapıldığı yerler kimlerin yapdığı ama en önemlisi olan bir arkadaşımın tavsiyesi ile şişli kolan hastanesinde Op. Dr. Erol Vurala ulaşdım ilgisinden gayet memnunum

  Hamza C.
 • Erol hocam bana hayatımı yeniden kazandırdı tup mide ameliyati na ikna olmayan ailem ve ben onun mütevazı nazik güven verici tavriyla herseyi hiç tereddütsüz onaylayarak kabul etti.

  Seher Koç
 • Tek kelimeyle cok harika indan ve çok iyi bir doktor isinde çok uzman iyiki tanistim ve iyiki ameliyat oldum. Cok memnunum

  Medine Akyüz Sarıbaş

Basında Dr. Obezite


Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Ad/Soyad * Telefon * Mesajınız