Op. Dr. Erol Vural Hakkında

Kurumsal

Obezite ve diabet tüm dünyada ve ülkemizde epidemik bir salgın haline gelmektedir. Özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde rafinerize gıdaların hızla artması, fast-food zincirlerinin arması, yoğun iş temposunda spora zaman ayıramama gibi birçok etken Obezite ve Diabetin çok hızlı bir şekilde yaygınlaşmasını sağlamaktadır.

Diet, egzersiz, medikal ve yaşam şekli değişikliği ilk seçenek olmak ile birlikde genelde başarısız olmakta obez ve diabetik bireylerin çoğu bu problemlerini mevcut yöntemlerle kontrol altına alamamaktadır.

Obezite ile mücadelede en etkin ve kalıcı tedavi yöntemi obezite cerrahisidir. Başarı oranı % 95 lerdedir. Hızlı ve etkin kilo kontrolü sağlamakla kalmaz aynı zamanda obezitenin direkt yada indirekt bağlantılı olduğu pek çok hastalığın da düzelmesini sağlamaktadır.

Metabolik cerrahi yada diğer adı ile diabet cerrahiside özellikle şeker hastalığının mevcut medikal tedavilerle tam olarak kontrol altına alınamayan durumlarda uygulanan diabet cerrahisi yöntemlerle başarı oranı % 85 lerde olan etkin bir yöntemdir.

Obezite cerrahisi ve Diabet cerrahisi sonrası bir takım yaşam tarzı ve yeme alışkanlığı değişiklikleri oluşmakta ve ancak bu sayede başarısı aylar ve yıllarca sürmektedir.

Bizler obezite ve Diabet kaderiniz değildir ve olmamalıdır ilkesiyle hareket ederek size bu konuda uyguladığımız cerrahi yöntemlerle elimizden gelen tüm desteği gerek operasyon öncesi ve gerekde operasyon sonrası vermekteyiz.

LÜTFEN SİZE YARDIM ETMEMİZE İZİN VERİN.

Misyonumuz

Sundugumuz tüm sağlık hizmetlerinde hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutan, hasta haklarına daima saygılı, yetkin ve kalifiye sağlık personeli yetiştiren ve sürekli kendini geliştiren/yenileyen, hasta odakli ve performans bazli dinamikleri ile hizmet veren öncü bir kuruluşuz.

Vizyonumuz

Saglikta uluslararasi gelisme ve yenilikleri takip ederek hizmet alanlarimizla ilgili sürekli gelistirmeler yaparak deneyimlerimizi hasta bakim süreçlerimize yansitmak, olumlu tüm tedavi süreçlerindeki yeni girisimlerde paylasimci rol üstlenmek ve saglik kurumlari arasinda referans noktasi olmak.


Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Ad/Soyad * Telefon * Mesajınız

Kimlere Obez Denir?

Vücüt Kitle İndexi (VKİ=BMİ) : Vücut ağırlığının kişinin boyunun metre olarak karesine bölünmesi ile bulunur. Örneğin 1.73 metre (173 cm ) boyunda 110 kilogram ağırlığında birinin 110/1.73*1.73= VKİ(BMİ): 36.8 dir.

 • 18 ve altı (underweight) Zayıf
 • 20-24.9 (healthy weight ) Normal kilolu
 • 25-29.9 (overweigh) Fazla kilolu
 • 30-39.9 (Obese) Obez
 • 40-49.9 (Morbidy obese ) Morbid obez
 • 50 ve üstü Süper obezdir.

Bel kalça oranına göre yapılan değerlendirmede ise bu bel çevresinin kalça çevresine olan oranının erkekler için 1 in altında, kadınlar için 0,85’in altında olması beklenir.

Bel çevresi obezitenin belirlenmesinde pratik bir yöntemdir. Erkek için bel çevresinin 102 cm’den , bayan içinde 88 cm’den büyük olması şişman→Metabolik Sendrom riskidir.

Obezite Hakkında
Başarı

Bir Yılda Binlerce Kişi Sağlığına Kavuşmuştur.

Ekibimiz

Ekip olarak katıldığımız kongrelerde hizmet alanlarımızla ilgili dünyadaki yeni tedavi süreçlerini takip ederek deneyimlerimizi hastalarımıza yansıtmaktayız.

Uzmanlık

Hastalarımız için olumlu tedavi seçeneklerini detaylı ön tetkikler ve doktor konsültasyonları neticesinde değerlendirerek cerrahi planlama yapmaktayız.

Tecrübe

Bize müracaat eden hastalarımıza genel koordinatörümüz, bariatrik diyetisyen ve bariatrik psikoloğumuz, asistanlarımız ve ameliyat ekibimizle uyumlu, tamamen hasta odaklı hizmet vermekteyiz.

Basında Op. Dr. Erol Vural

Op. Dr. Erol Vural Ekibi

Opr. Dr. Erol Vural

Obezite & Diabet Cerrahisi

Başarı Hikayeleri

Bir Yılda Binlerce Kişi Sağlığına Kavuşmuştur.

 • Obezite ve şeker hastalığı problemim nedeniyle basvurduğum erol hocam ayrıntılı ve titiz bir ön incelemeden sonra bana en uygun ameliyatın Mini Gastrik By pass ameliyatı olduğunu söyledi. Herkese gönül rahatlığı ile tafsiye ediyorum..

  Remzi Kotan
 • Ben uzun zamandır tüp mide ameliyatı olmak istiyordum açıkçası bu konuda çok araştırdım fiyatı yapıldığı yerler kimlerin yapdığı ama en önemlisi olan bir arkadaşımın tavsiyesi ile şişli kolan hastanesinde Op. Dr. Erol Vurala ulaşdım ilgisinden gayet memnunum

  Hamza C.
 • Erol hocam bana hayatımı yeniden kazandırdı tup mide ameliyati na ikna olmayan ailem ve ben onun mütevazı nazik güven verici tavriyla herseyi hiç tereddütsüz onaylayarak kabul etti.

  Seher Koç
 • Tek kelimeyle cok harika indan ve çok iyi bir doktor isinde çok uzman iyiki tanistim ve iyiki ameliyat oldum. Cok memnunum

  Medine Akyüz Sarıbaş