Obez bireyleri obeziteden kurtarmak için uygulanan cerrahi işlemlerin adıdır.

Obezite cerrahisinde (bariatrik cerrahi)  amaç hem alınan besinlerin miktarını, dolayısıyla enerjisini azaltarak restriksiyon (kısıtlama) yapmak, hem de emilimi bozarak  emilim bozukluğu (malabsorsiyon ) yapmaktır. Metabolik cerrahide ise bu iki etkiye ek olarak veya bu iki etkiden bağımsız olarak gastrointestinal sistemde bir takım nöroendokrinal değişiklikler yapmaktır.

Bu amaçla uygulanan temelde 2 yaklaşım vardır.

1-Restriktif dediğimiz hacim kısıtlayıcı  girişimler ( tüp mide yani sleeve gastrektomi,  gastrik banding,  mide balonu ..)

2-Hem restriksiyon yaparak hacmi kısıtlama hemde emilim bozucu girişimlerin  birlikte kullanıldığı combine yöntemler.  (Mini gastrik by-pass, Duedonal switch, Sadi-S, Roux En y by pass, Biliopankreatik diversiyon, ..)  ve bunların değişik kompinasyonlarını içeren  metabolik cerrahi ( Diabet cerrahisi ) yöntemleri (ileal interpozisyon, Omega loop by pass…) gibi yöntemler kullanılmaktadır.

Merkezimizde bu cerrahi yöntemlerin hepsi uygulanmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Detaylı bilgi için tıklayınız.


Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Ad/Soyad * Telefon * Mesajınız

Dr. Obezite Ekibi

Opr. Dr. Erol Vural

Obezite & Diabet Cerrahisi

Başarı Hikayeleri

Bir Yılda Binlerce Kişi Sağlığına Kavuşmuştur.

 • Obezite ve şeker hastalığı problemim nedeniyle basvurduğum erol hocam ayrıntılı ve titiz bir ön incelemeden sonra bana en uygun ameliyatın Mini Gastrik By pass ameliyatı olduğunu söyledi. Herkese gönül rahatlığı ile tafsiye ediyorum..

  Remzi Kotan
 • Ben uzun zamandır tüp mide ameliyatı olmak istiyordum açıkçası bu konuda çok araştırdım fiyatı yapıldığı yerler kimlerin yapdığı ama en önemlisi olan bir arkadaşımın tavsiyesi ile şişli kolan hastanesinde Op. Dr. Erol Vurala ulaşdım ilgisinden gayet memnunum

  Hamza C.
 • Erol hocam bana hayatımı yeniden kazandırdı tup mide ameliyati na ikna olmayan ailem ve ben onun mütevazı nazik güven verici tavriyla herseyi hiç tereddütsüz onaylayarak kabul etti.

  Seher Koç
 • Tek kelimeyle cok harika indan ve çok iyi bir doktor isinde çok uzman iyiki tanistim ve iyiki ameliyat oldum. Cok memnunum

  Medine Akyüz Sarıbaş

Basında Dr. Obezite


Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Ad/Soyad * Telefon * Mesajınız